416443-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Trädgårdsväxter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Växter och växtservice, region Nord.
Referensnummer: 3.2.1-2017-63070
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121000 Trädgårdsväxter
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket avser att upphandla växter och växtservice för sina kontor runt om i landet för köp och leasing vid behov under ramavtalstiden. Upphandlingen omfattar köp av växt planterad i kruka, hyra av växt planterad i kruka samt växtservice för köpta, befintliga och hyrda växter. Denna upphandling gäller för kontoren som är belägna i region Nord (diarienummer: 3.2.1-2017-63070).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451000 Växter, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen