416448-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ÖREBRO: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykologtjänster Kriminalvården 2020:1
Referensnummer: 2020-9040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården genomför upphandling av psykologtjänster för behandling av intagna på anstalterna Kumla och Hinseberg.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården genomför upphandling av psykologtjänster för utredning och behandling av Kriminalvårdens intagna på anstalten Kumla och anstalten Hinseberg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.2.4.