416449-2020 - ResultatSverige-SALA: Måltidsleveranser
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny upphandling Livsmedelstransporter, tilllagad mat från tillagningskök till mottagningskök
Referensnummer: 2020/470
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Livsmedelstransporter inom vård och omsorg samt skola. Tranpsport av tillagad mat från tillagningskök till mottagningskök.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen