Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Land: Sverige Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=115949&Goto=Docs
Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Digital samarbetsplattform.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kungsbacka kommun inbjuder er härmed att inkomma med ansökan om deltagande i förhandlad anbudsgivning som syftar till att teckna avtal om att leverera en Digital samarbetsplattform – en lösning för intranät och dokumenthantering – på Office 365.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48000000 Programvara och informationssystem, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner