416478-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Boden: Anordnande av kulturevenemang
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Havremagasinet 2020
Referensnummer: KS 2020/896
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79952100 Anordnande av kulturevenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av en Länskonsthall vid Havremagasinet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92320000 Drift av konstinrättning, 92520000 Musei- och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen