416528-2020 - ResultatSverige-LIDKÖPING: Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pre-qualification Waste Fired steam Boiler
Referensnummer: RFQ-P27000-LE001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45251000 Bygg- och anläggningsarbeten: kraftverk och värmekraftverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Anskaffning av ny kraftvärmepanna för avfallseldning hos Lidköping Energi i 2 steg.
Första steget är pre-kvalificering utifrån intresseanmälan.
Andra steget är upphandling enligt förhandlat förfarande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen