Officiellt namn: Kristinehamns kommun Postadress: Kungsgatan 30 Ort: Kristinehamn Postnummer: SE-681 84 Land: Sverige Att: Nadja Kouri Pettersson E-post:nadja.pettersson@kristinehamn.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Transport av avfall.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kristinehamn.
Nuts-kodSE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar transport av deponirest, verksamhetsavfall/grovsopor, hushållsavfall samt gips.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90512000 Avfallstransport, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.