416600-2016 - ResultatSverige-Täby: Social omsorg med inkvartering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enskilda platser i särskilt boende och korttidsplatser ÄO.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Täby.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av enskilda plaster i särskilt boende och korttidsboende som beslutas av Täby kommun. Upphandlingen är uppdelad på flera anbudsområden.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85311000 Social omsorg med inkvartering, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85320000 Socialvård
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 20 000 000 SEK
exkl. moms