2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kärltvätt
Beskrivning: Entreprenaden omfattar följande uppdrag inom Kretslopp Sydosts renhållningsområde: - Kärltvätt på hämtstället hos abonnenterna inom Kalmar, Mörbylånga, Nybro, Oskarshamn, Sävsjö, Torsås, Uppvidinge och Vetlanda kommuner. - Option på tvätt av hemtagna kärl som utförs inne på Kretslopp Sydosts avfallsanläggningar: Flishult avfallsanläggning (Vetlanda), Moskogen avfallsanläggning (Kalmar) och Storskogen avfallsanläggning (Oskarshamn).
Intern identifierare: 26KLSO23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000