416639-2021 - ResultatSverige-Umeå: Undersöknings- och säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster Umeå
Referensnummer: RS 339-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal (2 år + möjlighet till förlängning med 24 månader) på bevakningstjänster i Umeå och omfattar:
•  Stationär bevakning (grundtjänst)
•  Utryckningsbevakning (grundtjänst)
•  Utryckning vid larm (tilläggstjänst)
•  Extrabevakning (tilläggstjänst)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolymen som maximalt kan avropas beräknas till 20 miljoner SEK under hela avtalstiden.