416648-2021 - ResultatSverige-Falkenberg: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-arbeten
Referensnummer: SVN2021-56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal gällande el-arbeten vid reparation, underhållsservice, ombyggnad och nybyggnad inom eller vid fastigheter, lägenheter, lokaler, ytor och verksamheter som ägs och/eller förvaltas av Beställaren.
Upphandlingen är uppdelad i 2 geografiska anbudsområden. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller båda områdena.
Avtal kommer att tecknas med fem (5) leverantörer inom respektive anbudsområde, om antal kvalificerade anbud så medger.
Upphandlande myndighet är:
Falkenbergs kommun, Org.nr: 212000-1231
Falkenbergs Bostadsaktiebolag, Org.nr: 556095-1245
Falkenberg Energi Aktiebolag, Org.nr: 556461-4831
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen