2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporter av avfall och återvinningsmaterial
Beskrivning: Upphandlingen ska resultera i ramavtal avseende transporter av avfall, farligt avfall samt återvinningsmaterial åt Tekniska verken-koncernen och dess kunder. Upphandlingen är uppdelad i anbudsområden.
Intern identifierare: 26/32
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000