416744-2016 - Frivillig förhandsinsynSverige-Göteborg: Avfallsförbränning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/17/EG(Försörjningssektorerna)
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsförbränning vid revisionsstopp och temporärt överskottsavfall.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg. Renovas avfallskraftvärmeverk, von utfallsgatan, Göteborg.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling/direkttilldelning avseende tjänster för förbränning av avfall.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90513300 Avfallsförbränning, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 36 800 000 SEK
exkl. moms