Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infotainment.
Referensnummer: 127/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ett helhetsåtagande av Infotainmentsystemet och därvid att:
(i) fullgöra Leverans av Infotainmentenheter;
(ii) kundanpassa och implementera Programvaror;
(iii) Förvalta Infotainmentsystemet och
(iv) utveckla konceptet infotainment samt Infotainmentsystemet.
Se Bilaga Uppdragsbeskrivning för utförligare information och kravställning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen