416849-2023 - ÄndringSverige-Norrtälje: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insamling av förpackningsavfall från ÅVS
Referensnummer: NVAA 2023-201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för insamling och transport till avlämning av förpackningar från återvinningsstationer (”ÅVS”) inom Norrtälje kommun på fastland samt där det finns fast bro- eller färjeförbindelse. Uppdraget omfattar också utplacering och skötsel av insamlingsbehållare.
Ramavtalet omfattar samtliga ÅVS inom Området. Antalet ÅVS kan förändras under avtalstiden.