416945-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av gatubelysning – Service, drift och underhåll av trafik- och gatubelysning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService, drift och underhåll av trafik- och gatubelysning
BeskrivningDenna upphandling avser förebyggande och avhjälpande underhåll samt förekommande ny och reinvesteringsarbeten av trafik och gatubelysning, för såväl planerad som akut- och felavhjälpning på aktuellt belysningsbestånd, samt för dekorationer/ utsmyckningar och elljusspår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvesta
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92810:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928500 Gatubelysning, 50000000 Reparation och underhåll
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLudvika
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92810:Lot:2