See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggtjänster - Elarbeten
Beskrivning: Ramavtal gällande underhålls- och elinstallationsarbeten för lågspänning och svagströmsarbeten som ex. el, tele, data, säkerhet och drifttagning för beställarnas gemensamma fastighetsbestånd. Uppdraget omfattar även erforderlig projektering och service under avtalstiden. I ramavtalet ingår även i förekommande fall elarbeten tillhörande bostadsanpassningar.
Föregående meddelande: 077837-2023
Intern identifierare: KS 2020-00464
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000