2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för kompetens och lärande
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett system som ska stödja och effektivisera processer inom området för kompetens och lärande. Om processerna förändras över tid ska systemet kunna vara följsamt och anpassas till verksamheternas utveckling Kommunen söker ett system som i hög grad är standardiserat och där behoven kan lösas genom konfiguration och kundanpassningar.
Intern identifierare: KS 2024/00478
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48931000 Programvara för utbildning, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000