41703-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Administrativt bibliotekssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Discovery system and link resolver.
Referensnummer: 3617/1.4.2/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48161000 Administrativt bibliotekssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Södertörn University Library aims to procure a discovery system and a link resolver, with associated knowledge bases, from one provider. Both systems must be offered..
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen