417030-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Ambulanser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulansfordon.
Referensnummer: UE/160002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114121 Ambulanser
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland upphandlar sitt kommande behov av ambulansfordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen