417031-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Fiberoptiska material
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsmaterial.
Referensnummer: VA-2016-258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32560000 Fiberoptiska material
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköping Vatten och Avfall AB (NoVA) inbjuder er att lämna anbud på upphandling av Bredbandsmaterial.
Upphandlingen avser ett (1) ramavtal med en (1) leverantör där alla villkor för avrop är fastställda avseende att tillhandahålla och leverera bredbandsmaterial. Med bredbandsmaterial avses brunnar (opto), rör och varningsnät (markeringsnät) enligt förfrågningsunderlaget ställda krav.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen