Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samordnad upphandling av Kallelsesystem.
Referensnummer: LS 2016-0710
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av Kallelsesystem till SLL. Avropande enheter är Södersjukhuset, Danderydsjukhus, Stockholms läns sjukvårdsområde, St. Eriks ögonsjukhus och TioHundra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen