Speciallivsmedel, nutritionspumpar och tillbehör för barn och vuxna inom öppen- och slutenvård hos Västerbottens läns landsting samt ett urval av länets kommuner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Nutritionspump
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15880000 Speciella näringsprodukter, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 33692300 Enteral nutrition, 42122411 Nutritionspumpar, 42122410 Pumpar för medicinskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sondnäring vuxen
Del nr: 2
Sondnäring barn
Del nr: 3
Kosttillägg vuxen
Del nr: 4
Kosttillägg barn
Del nr: 5
Berikning
Del nr: 6
Neonatalprodukter
Del nr: 7
Näringsprodukter vid metabola sjukdomar och terapiresistent epilepsi
Del nr: 8
Övriga produkter
Del nr: 9