See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningstolkar
Beskrivning: Upphandling av utbildningstolkar (teckenspråkstolkar, skrivtolkar, TSS-tolkning och dövblindtolkar).
Intern identifierare: 044-26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000