See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Regionalt behörighetssystem
Beskrivning: Upphandlingen och efterföljande avtal omfattar leverans och driftsättning av ett övergripande regionalt system för administration av behörigheter i Region Skånes olika passersystem enligt givna förutsättningar i upphandlingsdokumenten. I uppdraget ingår bland annat att integrera systemet med beställarens olika passersystem, utföra tester, genomföra utbildningar samt ge support och hantera relevant dokumentation.
Intern identifierare: 2024-FA000060
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter (5)
Beskrivning: Upphandlingen och efterföljande avtal omfattar leverans och driftsättning av system för administration av behörigheter i Region Skånes olika passersystem enligt givna förutsättningar i förfrågningsunderlaget.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav
Beskrivning: Pris och kvalitet.