417119-2023 - ResultatSverige-Södertälje: Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2023-1010 Schemaläggningssystem för utbildningsverksamhet
Referensnummer: TI 2023-1010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Schemaläggningssystem i Katrineholms kommuns grundskolor och gymnasieskolor samt Södertälje kommuns grundskolor, gymnasieskolor och vuxenutbildning.
Det beräknade värdet av upphandlingen, baserat på föregående årsförbrukning, uppgår till ca 6 000 000 SEK exklusive moms för Katrineholms kommun och 6 000 000 SEK för Södertäljes kommun under hela avtalstiden. Total volym för denna upphandling är ca 12 000 000 SEK. Beställaren garanterar dock ingen volym.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen