Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett avtal för leverans av internet till 400-500 studentrum som universitetet hyr. Nätleverantör till de hyrda lägenheterna är Bostnet (Kommunicera AB). Frågor gällande upphandlingen lämnas och besvaras i detta system, e-avrop.com.