Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Depåfordon 2024
Referensnummer: 2023/355UH-2023-43
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nytt depåfordon
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar fabriksnytt depåfordon till Öjersjö depå. Depån stöttar övrig enheter inom förbundet vid mer omfattande eller utdragna händelser. Syftet med depåfordonet är att serva och fylla på med rökskydd, material och andra förnödenheter.