417251-2025 - Resultat
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Digitala enheter inkl tillbehör och tjänster 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigitala enheter inkl tillbehör och tjänster 2025
BeskrivningUpphandlingen omfattar köp av PC och Chromebooks inkl tillbehör och tjänster. Här ingår även möjlighet att avropa Mac-datorer.
Intern identifierareKLF 2025/117
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDigitala enheter inkl tillbehör och tjänster 2025