2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tillhandahållande av revisionstjänster inom nedan tre (3) områden. Sakkunnigt biträde till kommunens revisorer för granskning av kommunens nämnder och styrelser. Sakkunnigt biträde till kommunens revisorer i deras roll som lekmannarevisorer i bolagen Lagstadgad revision för kommunens stiftelser
Intern identifierare: KS 2025/278
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Revisionstjänster