417357-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Generalkonsultuppdrag för projektering av Bottnevägen 6, anpassning till daglig verksamhet och BmSS samt Paviljongvägen 75, anpassning till BmSS
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsultuppdrag för projektering av Bottnevägen 6, anpassning till daglig verksamhet och BmSS samt Paviljongvägen 75, anpassning till BmSS
BeskrivningUppdraget avser generalkonsultuppdrag som omfattar projektering av två ombyggnationer för totalentreprenad. Inventarier och material som är lämpliga för återbruk ska redovisas och ingår i uppdraget.
Intern identifierareSFF-2025-00037
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000