41740-2023 - ResultatSverige-Gävle: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning för Gästrike Vatten AB och dess dotterbolag
Referensnummer: 13011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser snöröjning och halkbekämpning för Gästrike Vatten AB och dess dotterbolag.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av behovet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen