2. Förfarande
Förfarande
Titel: Server- och lagringsprodukter med tillhörande tjänster
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att upphandla en leveranspartner som kan leverera ett heltäckande sortiment av server- och lagringsprodukter med tillbehör samt tillhörande tjänster enligt upphandlingsdokumentet. Upphandlingen är avsedd för utökning samt komplettering av befintliga server och lagringsmiljöer, inklusive utbyten.
Intern identifierare: KS 2024/00420
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32580000 Datautrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 48800000 Informationssystem och servrar, 51610000 Installation av datorer och databehandlingsutrustning, 72100000 Rådgivning för maskinvara, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212782 Programvaruutvecklingstjänster för lagringshantering, 72222300 IT-tjänster, 72317000 Datalagring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000