Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Inredning till Universitetskajen 2020
Referensnummer: 2019/2360-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Linnéuniversitetet inbjuder här med anbudsgivare att deltaga i upphandling av inredning till nybyggnationen, Universitetskajen i Kalmar.
Frågor kommer inte besvaras under semesterperioden. Frågor kommer först att börja besvaras fr.o.m. den 12 augusti 2019.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39130000 Kontorsmöbler, 39143200 Matsalsmöbler, 39151000 Diverse möbler, 39200000 Inredning, 39290000 Diverse inredning, 39500000 Textilvaror, 39516000 Inredningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen