417474-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning – AV-utrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAV-utrustning
BeskrivningUpphandlingen har till syfte att teckna ramavtal med en leverantör som kan förse Almi med AV- och konferensrumsutrustning samt tjänster relaterade till utrustningen. Upphandlingen avser både hårdvara till s k "Typrum" som beskrivs i bilaga 2 samt produkter indelade i produktområden (bilaga 1) som ska kunna avropas som ersättningsprodukter där Almi har löpande behov av byte av äldre utrustning. Sista dag för annbudsinlämning 2025-08-20.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115933:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 32321200 Audiovisuell utrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
Optioner
Beskrivning av alternativenpå support