See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadupphandling - Mark- och anläggningsarbeten
Beskrivning: Entreprenaden avser ramavtal gällande underhåll och nyanläggning av mark- och anläggningsarbeten inom beställarens fastigheter.
Föregående meddelande: 276162-2023
Intern identifierare: VH 2023-00313
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Del av upphandling
Beskrivning: Ramavtal gällande underhåll och nyanläggning av mark- och anläggningsarbeten inom beställarens fastigheter. Uppdrag kan komma att omfatta, men inte vara begränsade till: • Grov och finschakt • Ledningsschakt • Plantering av träd och buskar samt grässådd vid nyetablering och större projekt • Ombyggnation och ändring av lekplatser och allmänna ytor • Asfaltering linjemarkering • Platt och stenläggning • Rörläggning i mark • Anlägga murar och kantstöd Uppdraget omfattar även erforderlig projektering och service under avtalstiden. Avtalet avser inte yttre skötsel inklusive mindre reparationer till vilken beställaren har ett separat avtal.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del av upphandling (1)