417521-2024 - Resultat
Sverige – Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter – Skadedjurssanering Vidingehem
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkadedjurssanering Vidingehem
BeskrivningRamavtalet omfattar skadedjurssäkring och sanering inkl. bekämpning och förebyggande åtgärder, gällande alla förekommande skadedjur, fåglar, gnagare och skadeinsekter samt övriga insekter som vållar skada, sanitär olägenhet, smittspridning eller obehag inom beställarens fastigheter. I fågelsäkring ingår alla typer av arbeten kopplat till fåglar så som fågelkontroll, äggpickning och flytt av bo etc. Uppdraget utgör ett totalåtagande med funktions- och resultatansvar.
Intern identifierareVH 2023-00813
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Ytterligare klassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa villkor mm.
BeskrivningSkadedjurssanering i enlighet med underlagen
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor Tjänster (1)
BeskrivningI enlighet med upphandlingsdokumenten