417587-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Avfallstunnor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utrustning för källsortering
Referensnummer: UPPH2020-0162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Utrustning för källsortering som kärl, ställningar, stativ, möbler, kärl anpassade för transport med dragtruck.
Upphandlingsobjekt
Denna upphandling avser ramavtal för källsorteringsmöbler, källsorteringsutrustning och tillbehör, enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Upphandlingen omfattar 4 objekt
Sorteringsbehållare i plast
Säckhållare, vagnar och rullstativ
Källsorteringsskåp & möbler
Kärl med dragkoppling till truck
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Visma TendSign senast 2.10.2020 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39122100 Skåp, 39135100 Sorteringsfack, 39224340 Soptunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen