Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingskonsulter och andra relaterade konsulttjänster
Referensnummer: 10845-2017/2111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
SSC kommer inom de kommande åren att genomföra avrop på statliga ramavtal samt egna upphandlingar inom myndighetens verksamhetsområden. Områdena avser bland annat IT med allt från varor och tjänster till komplexa verksamhetsystem men även andra delar som krävs för att försörja myndigheten. Upphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster avseende upphandling och angränsande områden. Leverantören ska kontinuerligt under ramavtalstiden kunna tillhandahålla kvalificerade konsulter, som både självständigt och i samverkan med SSC:s organisation, kan tillhandahålla efterfrågade tjänster vid avrop mot ramavtalet, antingen i SSC:s lokaler eller på distans. Uppdrag kan omfatta genomförandet av hela eller delar av upphandlingar, rådgivning men även innefatta upphandlingsadministration, och andra på inom verksamhetsområdet vanligt förekommande arbetsuppgifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen