2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning av traversförare till Vattenfall Värme, Uppsala
Beskrivning: Uppdraget omfattar bemanning av traversförare där huvuduppgiften är lyftning, blandning och transport av avfallsbränsle med travers. I den nyare bunkern (Block 5) traversen är automatiserad och bemannas med en förare på förmiddagar och kvällar, medans travers i den äldre bunkern (Gamla AFA) saknas automatisering och bemannas med en förare dygnet runt. Vid full drift bemannas traverserna med två personer en på block 5 och en på Gamla AFA.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98512000 Tjänster utförda av industriarbetare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107681:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 42414200 Traverskranar, 98513100 Bemanningstjänster för enskilda