41766-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster.
Referensnummer: 233-1239-2015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser att upphandla en leverantör för leverans av städtjänster på följande orter, där det finns arbetsställen inom SHMM:
— Stockholm:
Historiska museet,
Kungliga myntkabinettet,
Tumba bruksmuseum.
— Arkeologerna:
Hägersten,
Uppsala,
Linköping,
Lund,
Mölndal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen