Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulentstödda hem
Referensnummer: KS 2020/0607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun upphandlar ett ramavtal för succesiva avrop gällande konsulentstödda hem, enligt vidare beskrivet i upphandlingsdokumentet. Flera än Norrköpings kommun kommer att vara avropsberättigade från ramavtalet.
Välkommen med ert anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 370 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1 - Konsulentstödda hem: familjehem, barn och unga 0-20 år
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85312300 Vägledning och rådgivning, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del 2 - Konsulentstödda hem: Jour-/akuthem, barn och unga 0-20 år
Del nr: 2
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 22/03/2021Slut: 21/03/2023
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Förlängningsoption till: 21.3.2024
Förlängningsoption till: 21.3.2025
Del 3 - Konsulentstödda hem: Vuxna med missbruk
Del nr: 3
Del 4 - Handledning och stöd till familjehem i kommunens regi
Del nr: 4