2. Förfarande
Förfarande
Titel: K0017.100 Multifunktionshall Halmstad
Beskrivning: Multifunktionshallen består av två hallbyggnader med fem fordonsfack i vardera, en mittendel som består av kontor, lektionssalar, toaletter, förråd, entresolplan samt teknikutrymmen. Bruttoarea för bygganden, ca 2 900 m². På vardera sida av byggnaden skall det uppföras en rangerytan längs med hela byggnaden med en längd på ca 30 meter, en total yta på ca 5 700 m².
Intern identifierare: 3692/2021
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Inbjudan