417712-2025 - Resultat
Sverige – Återvinning av avfall – Återvinningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅtervinningstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar återvinning och containerservice samt behandling av avfall inom Kristianstads kommun. Uppdraget avser: - Wellpapp - Verksamhetsavfall för sortering - Sekretesspapper - Metaller - Farligt avfall - Övriga tjänster
Intern identifierareTN 2024/2174
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 63111000 Containerhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareÅtervinningstjänster