Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuell snöröjning
Referensnummer: UH-2019-391
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser beredskap, manuell snöröjning och halkbekämpning. Entreprenaden omfattar fastigheter som ägs eller förvaltas av Sundsvalls kommun och avser manuella arbeten som inte kan skötas maskinellt på grund av bristande tillgänglighet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 11:1 Centrum
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 11:2 Västermalm
Del nr: 2
Område 12:1 Granlo/Bergsåker/Kovland/Granloholm
Del nr: 3
Område 12:2 Indal/Liden/Anundgård
Del nr: 4
Område 13 Bosvedjan/Haga/Skönsberg/Gärdehallen
Del nr: 5
Område 14:1 Njurunda
Del nr: 6
Område 14:2 Skönsmon/Bredsand/Södermalm
Del nr: 7
Område 15:1 Alnö
Del nr: 8
Område 15:2 Gångviken/Johannedal
Del nr: 9
16:1 Allsta/Nacksta/Sidsjö
Del nr: 10
Område 16:2 Matfors/Nedansjö/Stöde
Del nr: 11