2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Elentreprenader
Beskrivning: Solna stad genomför en RFI inför ramavtalsupphandling av elentreprenader där leverantörer på marknaden får möjlighet att besvara frågor för att kommunen ska få bättre kännedom om marknaden.
Intern identifierare: 25/85
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09331200 Solcellsmoduler, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 71314100 Tjänster på elområdet