417834-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Medicinsk programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UHPLC-MS/MS system
Referensnummer: MT 2021-0008 / 21RS12851
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48180000 Medicinsk programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett UHPLC-MS/MS system för leverans till Laboratoriemedicinska kliniken, område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på ytterligare tre mjukvarulicenser för utvärdering samt option på serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48461000 Programvara för analys eller forskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen