417836-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nödvattentankar
Referensnummer: 21174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av dricksvattentankar 13 m3 och combotankar i container. Syftet är att förse bl.a. medborgare, äldreboenden och produktsionskök med dricksvatten vid eventuellt avbrott/kontaminering i dricksvattennätet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris dricksvattentankar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611000 Tankar, 44611500 Vattentankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris combotank
Del nr: 2