417925-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsultuppdrag/Expertstöd Vägbelysning och Vägutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultuppdrag/Expertstöd Vägbelysning och Vägutrustning
BeskrivningDeltagande i arbete med standardisering av EN 12767 och EN 40 samt hantering och underlag för tillåtelseprövning av temporär vägutrustning.
Intern identifierareKOM-420725
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsultuppdrag/Expertstöd Vägbelysning och Vägutrustning