418026-2019 - ResultatSverige-NORRKÖPING: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System-/webbutvecklare hydrologiska data
Referensnummer: 2019/1157/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI efterfrågar en driven och kompetent systemutvecklare med inriktning mot web som förstärker SMHI i dess uppdrag. Konsulten kommer att vara en del i SMHIs team som utvecklar tjänster för publikation av hydrologiska data. I första hand kommer uppgifterna fokuseras på utveckling inom ramen av SMHIs olika forskningsprojekt rörande hydrologi.
Kortfattad beskrivning av efterfrågad tjänst
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72246000 Konsulttjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen